środa, 13 kwietnia 2011

Ozdoby wielkanocne: ozdabianie jajka ze styropianu

   Istnieją różne metody ozdabiania jajek ze styropianu. Na jajka ze styropianu można przymocować kolorowe kokardki, a także aplikacje z kwiatków, listków, z motylków, serduszek, małych ptaszków.


  Rzeczy, które są potrzebne do wykonania dekoracyjnych jajek ze styropianu: jajko styropianowe, ozdobne kamyki do naklejania, wstążeczki, farbki brokatowe, zielone farbki akrylowe w tubce. Pomaluj starannie całe jajko jasną farbką brokatową. Przymocuj do jajka aplikacje z kwiatków, listków i motylków.

  Następnie przymocuj wstążeczki. Farbki brokatowe mogą służyć do wykonania ornamentowych wzorków. Wykonaj na powierzchni jajka napis „Wesołych Świąt”. Takie ozdobne jajko może być pięknym prezentem, pamiątką dla rodziny, znajomych z okazji świąt wielkanocnych.


Dekoracyjne jajka ze styropianu mogą służyć do ozdoby stołów wielkanocnych. Można też przymocować do nich sznureczek, tasiemkę, a później powiesić na gałązkach w bukiecie, albo w oknie jako dekoracja.


W Austrii i w Niemczech takie ozdoby są bardzo często stosowane w czasie Wielkanocy do dekoracji domów, a także jako prezenty. W polskich galeriach w okresie przed Wielkanocą też można znaleźć wiele pięknych pisanek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz